Pagina 1 van 1

Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 20 Apr 2022, 10:29
door Stefan123
Nu mijn boot weer op de oprit staat en ik er elke dag tegen aan kijk, stoor ik mij steeds meer aan de verkleurde donkerblauwe band op de boot. Zie voorbeeldlink van deze band.
Ik heb deze band al geprobeerd te polijsten maar ik kan de kleur niet meer genoeg ophalen.

https://yorkshire.boatshed.com/regal_17 ... 73543.html
https://yorkshire.boatshed.com/regal_176_se_valanti_-boat-73543.html

Ik wilde deze zelf gaan verven maar ben toch niet van mening dat ik dit strak ga krijgen en dit beter aan een professional kan overlaten.

Wat is makkelijker/goedkoper om op korte termijn te doen?
Verven of wrappen?

En wat zouden de kosten hiervan zijn ongeveer denken jullie?

Alvast bedankt voor het delen van jullie kennis.

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 20 Apr 2022, 15:36
door Marie Christina
Zo'n bandje is prima zelf te verven.
Een professionele schilder zal maar wat blij zijn met zo'n eenvoudig klusje.
Weinig werk, maximaal geld vangen.

Even nat opschuren met middelgrof waterproof schuurpapier, afplakken, goede primer en dan een warme, maar niet zonnige dag uitzoeken om het in de kleur te schilderen.
Niet beknibbelen op verf, afplakband en kwasten, spendeer wat je kunt missen.

Met de app Color Grab kun je heel nauwkeurig de RAL kleur bepalen en kun je een pot polyesterverf op kleur laten maken bij de verfwinkel.
Dan ga je een prima resultaat krijgen.

Wat wrappen kost heb ik geen idee van, maar je kunt altijd een offerte vragen.
Maar schrik niet; ik weet wel dat het nogal een stuiver kost.

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 03 Mei 2022, 11:24
door Stefan123
Wrappen blijkt inderdaad duur.
Er was iemand die dacht de oude kleur nog wel op te kunnen halen met polijsten, maar dit heeft ook niet helemaal het gewenste resultaat opgeleverd.
Gezien de kosten zou ik nu heel graag zelf willen verven maar hoor tegenstrijdige verhalen over nat of droog schuren, wel of geen primer, rollen of kwasten. Ik vraag me echt af hoe ik dit als leek strak ga krijgen.

Heb jij dit zelf vaker gedaan?

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 03 Mei 2022, 14:40
door Marie Christina
Ik heb ooit een polyester open zeilbootje opnieuw geschilderd.
En dat was superstrak geworden.
Wat natuurlijk geen garantie is voor jouw resultaat.

-Secuur schuren.
Verf verwijderen kan droog.
De krassen die daarvan ontstaan zijn wegschuren met fijn waterproof schuurpapier.

- Goede polyesterprimer erop.

-Nat opschuren.

- Een bewolkte maar warme dag uitkiezen.
Graadje of 18 zeker, maar geen zon.
Met de zon erop heeft de verf geen tijd om uit te vloeien en strak te trekken..

-Goede polyesterverf erop in de kleur naar keuze.
Ik heb international gebruikt, één component, maar elk gerenommeerd merk is goed.
* Kwast half indopen, beetje afstrijken.
* Horizontale streep trekken tot je ziet dat er te weinig verf aan de kwast zit om de streep door te trekken.
* Horizontale streep verticaal uitstrijken
* Diagonaal over het werkvlak heen
* Nog eens maar andersom (Dus één keer "voorover" en een keer "achterover".
* Kwast superlosjes tussen duim en vingers nemen en in de kijkrichting (hier dus horizontaal) eventuele kwast streken wegstrijken.

Volgende werkveldje licht laten overlappen over het vorige.

Op deze wijze wordt het resultaat op zijn minst alleszins acceptabel, maar naar ik verwacht gewoon mooi.

Nagekomen tip:
Als je de bies in exact dezelfde kleur wilt hebben kun je met de app Color Grab de RAL kleur bepalen en de verf bij een goede verfwinkel laten mengen.

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 04 Mei 2022, 15:10
door Stefan123
Super bedankt voor je tips.
Is rollen ook een optie? Dat was dan eigenlijk mijn plan…alhoewel ik de randjes natuurlijk sowieso met kwast moet bijwerken . Het geheel is zo’n 11 meter lang en ruim 20cm breed.

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 04 Mei 2022, 16:00
door heuvels
Randjes? Het belangrijkste is misschien nog wel het aanbrengen van schilderstape. Die moet je trouwens niet bij de action kopen maar bij een goede bouwmarkt, blauwe van 3M is goed en weerbestendig.
Je kan eerst tape aanbrengen (goed aandrukken) daarna zachtjes opschuren met fijn schuurpapier, bijv 400. Daarna afnemen met een vochtige pluisvrije doek en dan rollen maar! Als de lak zo goed als droog is kun je de tape voorzichtig verwijderen.
Gebruik een roller die geschikt is voor het soort verf dat je gebruikt.
Rollen is gemakkelijker dan schilderen. Met schilderen moet je liefst een professionele kwast gebruiken en moet je een goede hand van schilderen hebben, niet te dun en niet te dik. Kun je beter eerst thuis oefenen op de kozijnen ;)

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 04 Mei 2022, 16:46
door helenakruiser
Waar ligt jouw boot ? Als niet te ver kom ik het je wel voor doen

Vriendelijke groet

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 04 Mei 2022, 17:20
door Blacktoppie
heuvels schreef:Randjes? Het belangrijkste is misschien nog wel het aanbrengen van schilderstape. Die moet je trouwens niet bij de action kopen maar bij een goede bouwmarkt, blauwe van 3M is goed en weerbestendig. ;)


Nou.. vind die paarse van de action anders gewoon goed te noemen.. aanzienlijk beter dan de gemiddelse rol van tesa. En slechts een fractie van de prijs.

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 05 Mei 2022, 09:19
door Stefan123
helenakruiser schreef:Waar ligt jouw boot ? Als niet te ver kom ik het je wel voor doen

Vriendelijke groet


Sorry, heb mijn profielgegevens even bijgewerkt.
Boot staat op dit moment onder de carport in Dedemsvaart, klaar om de band te verven :)

Re: Wrappen of schilderen blauwe band/bies speedboot?

BerichtGeplaatst: 05 Mei 2022, 16:22
door Marie Christina
Perfecte omstandigheden.
Onder de carport, dus geen direkt zonlicht erop en de komende dagen prima temperaturen om te schilderen.