Pagina 1 van 1
Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
08 Sep 2020, 21:39
door aadbloem
Voor het eerst zijn we door Noord Holland aan het varen en morgen zijn we in Alkmaar, mijn (oude) kaart is de ANWB versie Amsterdam-Alkmaar. We hebben bekenden in Medemblik, zeilers. Iemand hier bekend in Noord Holland? Kan ik van Alkmaar naar Medeblik varen? Mijn kruiphoogte is 2.55
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
08 Sep 2020, 22:04
door heuvels
FF droog gevaren, over Schagen en Middenmeer geen probleem. Leuke plaatsen onderweg, Kolhorn mooi plaatsje. Middenmeer lekker rustig. Veel plezier en goede reis.
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
09 Sep 2020, 07:55
door jaccomiranda
Alkmaar via staande mast route richting Schagen.
Bij Stolpen links naar Schagen. Net voor Schagen bij de WSV naar links het kanaal in naar Kolhorn.
Door de sluis een heeeeel eind naar beneden en dan bij Middenmeer rechtsaf.
Dan kom je zo bij de sluis in Medemblik, daar in 2 sluizen omhoog en je ligt in het centrum.
Leuke route, volgens mij weinig bruggen die open hoeven. Op de pontonbruggen na, gaan wij overal onderdoor (2,4 m) dacht ik. Overal rond de 3 meter.
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
09 Sep 2020, 09:22
door broekie
Wij hebben dit jaar Medemblik via Alkmaar naar Amsterdam gedaan. Wij zijn 3.00 meter met ruiten op.
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
09 Sep 2020, 11:51
door kajoe
wij konden van medemblik naar alkmaar met 3.50 varen niet over schagen dat is meen ik 2.50 .
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
09 Sep 2020, 13:38
door heuvels
kajoe schreef:wij konden van medemblik naar alkmaar met 3.50 varen niet over schagen dat is meen ik 2.50 .
Laagste vaste brug 2,90 zie ik...
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
11 Sep 2020, 14:58
door aadbloem
Is helemaal gelukt, Alkmaar, Schagen, Kolhorn en nu in Middenmeer. Laagste vaste brug inderdaad 2,90
Mooie rustige tocht en leuke stadjes/dorpjes. We gaan eerst naar Medemblik en dan terug over de "Omval" zo hoorde ik onderweg dat ik die ook moest doen.
Morgen naar Medemblik voor het weekend en dan is er ook wel een kans dat we buitenom terug gaan. Het wordt wordt namelijk er vriendelijk weertje daarvoor.
Bedankt voor de bijdragen en tips. Prachtig dit forum.
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
12 Sep 2020, 08:52
door kajoe
de route Alkmaar hugo waard/winkel /kolhoorn vind ik wat interessanter te varen dan het Noord-Hollands kanaal en trouwens een stuk korter.
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
14 Sep 2020, 11:37
door heuvels
kajoe schreef:de route Alkmaar hugo waard/winkel /kolhoorn vind ik wat interessanter te varen dan het Noord-Hollands kanaal en trouwens een stuk korter.
Zeker ook een mooie route. Ik heb er eens overnacht bij camping "De Luwe Stek" ter hoogte van Waarland. Met een super gezellige kantine.... maar in de corona tijd iets minder gezellig vrees ik.
Re: Tochtje Noord Holland

Geplaatst:
14 Sep 2020, 16:56
door broekie
Wij vinden Noord Holland niet echt een vaargebied om veel te komen.
Een keertje weer eens doorheen en klaar.
Beetje saaie omgeving om te varen.
Als provincie is het wel mooi, de eentonige vaarten zijn minder.