Hidea/yamaha 15pk misfires bij meer gas.

staartolie werk schroef carburateur ontsteking spoel mono kabel

Hidea/yamaha 15pk misfires bij meer gas.

Berichtdoor mistertimmy952 » 21 Mei 2021, 12:17

Hey forum,

Ik heb een Hidea 15pk van een 6 tal jaar oud die sinds deze lente misfired wanneer ik gas geef. Hij start in 1 trek op en loopt mooi idle. Zodra er wat gas gegeven wordt hoor je soms kloppen en spuwt de carburateur soms een zwarte rookpluim uit. Ik heb de sparkplugs reeds vervangen maar geeft geen effect. Ik probeer dit weekend de carburateur eraf te halen om eens te kijken of de sproeiers niet vuil zijn. Heeft iemand nog ideeën wat dit probleem zou veroorzaken?

Groetjes
mistertimmy952
 
Berichten: 6
Geregistreerd: 21 Mei 2021, 12:12
ligplaats:
info:

Re: Hidea/yamaha 15pk misfires bij meer gas.

Berichtdoor chaea » 21 Mei 2021, 14:16

Lijkt mij een probleem in de juiste aanvoer van de vonkjes, ofwel het staat niet synchroon/ de motor staat niet op de juiste tijd.
Ik meende dat Hidea weer een gelijke was aan Nimarine ofwel de modellen, ik ken 1 monteur/verkoper die zich hier 1 seizoen aan heeft gewaagd en vaak en vooral de elektronica.
Wat ik weet van de Chinees in het bijzonder is dat de materialen die gebruikt worden van zeer matige kwaliteit zijn en erg vochtgevoelig.

Enige tip/hulp die ik je kan geven is dat je het in deze hoek zal moeten zoeken.
chaea
 
Berichten: 1383
Geregistreerd: 07 Aug 2020, 19:55
ligplaats: Gieseplas
info: bootin zuidholland

Re: Hidea/yamaha 15pk misfires bij meer gas.

Berichtdoor mistertimmy952 » 21 Mei 2021, 18:30

Wel, ik heb zonet de carburateur erafgehaald en schoongemaakt en het kloppen lijkt weg. Ook geen zwarte rook meer uit de carb. Maar wanneer ik nu gas bij geef maakt hij vrij veel herrie (ik kan me niet meer herinneren of het zo was). Ik heb een filmpje gemaakt van de motor tot halfweg gas, hoger durf ik niet te gaan omdat hij zoveel herrie maakt. (Komt wrsch ook omdat hij maar deels in de waterton past)

Hoort iemand hier misfires of iets dat abnormaal klinkt?

https://youtu.be/HfCSVTSYuEM
mistertimmy952
 
Berichten: 6
Geregistreerd: 21 Mei 2021, 12:12
ligplaats:
info:

Re: Hidea/yamaha 15pk misfires bij meer gas.

Berichtdoor broekerhaven » 21 Mei 2021, 19:01

Klinkt alsof hij van tijd is, tandje versprongen.
broekerhaven
 
Berichten: 791
Geregistreerd: 21 Dec 2013, 09:11
Woonplaats: bovenkarspel
ligplaats: broekerhaven
info: Placom 410 "old school"

Re: Hidea/yamaha 15pk misfires bij meer gas.

Berichtdoor chaea » 21 Mei 2021, 23:39

Sowieso niet gassen in een waterbak.
Ik gun je verder een perfecte motor hoor maar ik stop met meedenken, deze motoren zijn gewoon drama
chaea
 
Berichten: 1383
Geregistreerd: 07 Aug 2020, 19:55
ligplaats: Gieseplas
info: bootin zuidholland


Terug naar Outboard motoren

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Geen geregistreerde gebruikers