Ronald, ik dacht al dat je zoiets bedoelde.....
Sorry om je uit de droom te helpen maar er zit geen prioriteit schakeling in een FET brug.
Ik weet dat dit broodje aap al geruime tijd rondwaart op het WWW maar het mag naar het rijk der fabelen.
Een FET brug is niet intelligent, het zijn simpelweg 2 of 3 parallel staande (elektrisch bekrachtigde) terugslagkleppen.
Spanning erop en ze laten door in de doorlaatrichting, spanning eraf en ze sperren van beide zijden.
Als je een laadprioriteit wilt inbouwen kan dat met 1 of meerdere Cyrix relais.
Deze schakelen spanningsafhankelijk, hierdoor kun je dus het laden dirigeren in de richting die jij wilt.
In de praktijk betekent dit dat als jij je motor start uitgerust met een diode of fetbrug de meeste laadstroom vloeit naar de accu die het meest kan opnemen, meestal is dit de (veel grotere serviceaccu, die meestal ook verder ontladen is)
Bij een scheiding door middel van een Cyrix wordt eerst de accu geladen die rechtstreeks gekoppeld staat aan de dynamo, meestal is dit de startaccu.
Wil je na het laden van de startaccu bijvoorbeeld twee andere acuu;s gelijktijdig mee laten laden zet je twee Cyrixen parallel op de plus van de startaccu, wil je een opvolgende lading zet je ze in serie.
EDIT: Chrit was gelijktijdig aan het posten, daarop inhakend: De accu's worden niet "evenveel" geladen.
De mate van ontlading bepaald de laadstroom, hiernaast spelen ook zaken als type en opbouw van de accu mee.
Als ik een exact evenver ontladen 55Ah GEL accu en een 55Ah Optima op een fet aansluit zal er veel meer laadstroom naar de Optima vloeien, om het simpele feit dat de Optima een lagere interne weerstand heeft bij gelijke ladingsgraad als de GEL accu.
Aquanaut


